Elna Maria Carlsdotter

Namn Elna Maria Carlsdotter
Namn som gift Elna Maria Jansson
Kön kvinna
Ålder vid död 73 år, 5 dagar

Händelser

Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Födelse 1864-11-25      
Död 1937-11-30      

Familjer

    Familj Elna Maria Carlsdotter
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Karl Gustaf Jansson1887-06-301899-11-28
    Familj - August Jansson och Elna Maria Carlsdotter
Gift Make August Jansson ( * 1862-09-06 + 1937-12-12 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1890-12-27      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Frida Maria Jansson1891-04-261980-10-15
Signe Viktoria Jansson1892-10-021899-03-24
Sofia Elisabet Jansson1894-05-151899-03-24
Karl Axel Jansson1895-08-141946-06-03
Johan Leander Jansson1897-10-031976-10-13
Signe Viktoria Jansson1901-06-171901-06-25
Hildur Elisabet Jansson1903-10-131979-05-25
Gustaf Helmer Jansson1906-05-141991-02-24

Antavla

    1. Elna Maria Carlsdotter
        1. Karl Gustaf Jansson
      1. August Jansson
        1. Frida Maria Jansson
        2. Signe Viktoria Jansson
        3. Sofia Elisabet Jansson
        4. Karl Axel Jansson
        5. Johan Leander Jansson
        6. Signe Viktoria Jansson
        7. Hildur Elisabet Jansson
        8. Gustaf Helmer Jansson