Kerstin Mathsdotter

Namn vid födseln Kerstin Mathsdotter
Kön kvinna
Ålder vid död omkring 77 år, 6 månader, 19 dagar

Föräldrar

Släktskap till huvudperson Namn Födelsedatum Dödsdatum Släktskap inom familjen (om ej genom födsel)
Mor Kerstin Matsdotter Knutes1780-10-01uppskattat mellan 1855 och 1860
         Kerstin Mathsdotter c:a 1812-12-11 1890-06-30
 
Styvfar Per Andersson Hinders17791823
Mor Kerstin Matsdotter Knutes1780-10-01uppskattat mellan 1855 och 1860
 
Styvfar Olof Olsson Hamp1789
Mor Kerstin Matsdotter Knutes1780-10-01uppskattat mellan 1855 och 1860

Familjer

Familj Kerstin Mathsdotter

  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Anna Persdotter1836-02-101907-03-24

Familj Kerstin Mathsdotter

  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Kerstin18391840-03-14

Familj för Per Persson och Kerstin Mathsdotter

Gift Make Per Persson ( * 1812-10-17 + 1876-12-20 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1841-04-12 Gagnef (W), Gagnef, Dalarnas län, Sverige    
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Kerstin Persdotter1841-07-151867-03-10
Per Persson Hiller1844-02-131888-04-03
Brita Persdotterc:a 1846-05-061846-05-18
Johan Persson Pigg1847-03-281897-04-23
Brita Persdotter1849-11-021874-09-27
Olof Persson1854-04-061854-04-06
Karin Persdotter1855-12-051855-12-11