Matilda Grufman

Namn vid födseln Matilda Grufman
Namn som gift Matilda Jansson
Kön kvinna
Ålder vid död 77 år, 13 dagar

Familjer

Familj Matilda Grufman

  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Carl Gustaf Grufman1877-05-241877-12-12

Familj Matilda Grufman

  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Julius Grufman1882-12-261906-12-29

Familj för Johan Alfred Jansson och Matilda Grufman

Gift Make Johan Alfred Jansson ( * 1866-02-14 + 1947-02-17 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1888-12-01      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Frida Matilda Jansson1889-05-04uppskattat mellan 1907 och 1969
Elin Jansson1891-06-111956-06-12
Vilma Charlotta Jansson1894-01-211918-10-09
Karl Alfred Jansson1896-06-191919-03-11
Gustaf Ernfrid Jansson1898-11-061913-06-27
Johan Einar Jansson1900-06-291976-04-25
Stig Edvard Jansson1902-11-021978-10-11