Matilda Grufman

Namn Matilda Grufman
Namn som gift Matilda Jansson
Kön kvinna
Ålder vid död 77 år, 13 dagar

Händelser

Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Födelse 1859-06-17      
Död 1936-06-30      

Familjer

    Familj Matilda Grufman
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Julius Grufman1882-12-261906-12-29
    Familj - Johan Alfred Jansson och Matilda Grufman
Gift Make Johan Alfred Jansson ( * 1866-02-14 + 1947-02-17 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1888-12-01      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Frida Matilda Jansson1889-05-04uppskattat mellan 1907 och 1969
Elin Jansson1891-06-111956-06-12
Vilma Charlotta Jansson1894-01-211918-10-09
Karl Alfred Jansson1896-06-191919-03-11
Gustaf Ernfrid Jansson1898-11-061913-06-27
Johan Einar Jansson1900-06-291976-04-25
Stig Edvard Jansson1902-11-021978-10-11

Antavla

    1. Matilda Grufman
        1. Julius Grufman
      1. Johan Alfred Jansson
        1. Frida Matilda Jansson
        2. Elin Jansson
        3. Vilma Charlotta Jansson
        4. Karl Alfred Jansson
        5. Gustaf Ernfrid Jansson
        6. Johan Einar Jansson
        7. Stig Edvard Jansson