Karl Johan Jakobsson

Namn vid födseln Karl Johan Jakobsson
Kön man
Ålder vid död 76 år, 1 månad, 13 dagar

Föräldrar

Släktskap till huvudperson Namn Födelsedatum Dödsdatum Släktskap inom familjen (om ej genom födsel)
Far Jan Petter Jacobsson1856-07-041898-11-12
Mor Anna Christina Bylin1856-03-181927-10-02
         Karl Johan Jakobsson 1880-08-27 1956-10-09
    Syster     Anna Maria Jakobsson 1883-01-28 1953-10-07
    Syster     Anna Karolina Jakobsson 1886-10-17 1948-06-09
    Syster     Anna Mathilda Jakobsson 1886-10-17 1947-10-09
    Syster     Hanna Kristina Jakobsson 1891-01-15 1947-02-12
 
Styvfar Johan Jansson Nybons1842-07-221928-11-26
Mor Anna Christina Bylin1856-03-181927-10-02

Familjer

Familj för Karl Johan Jakobsson och Anna Maria Johansdotter

Gift Maka Anna Maria Johansdotter ( * 1880-01-22 + 1980-03-14 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1902-10-19      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Edit Maria Jakobsson1903-08-301981-07-23
Karl Gunnar Jakobsson1905-05-111999-07-31
Ingrid Sofia Jakobsson1907-02-211981-04-28
Alin Margareta Jakobsson1909-01-282005-08-31
Anna Linnéa Jakobsson1911-07-121998-01-06
Johan Helmer Jakobsson1913-05-161995-03-10
Henning Algot Jakobsson1915-02-071957-11-07
Signe Elisabet Jakobsson1918-01-012010-04-27
Ester Viola Jakobsson1920-10-291992-05-03
Gustaf Martin Jakobsson1924-03-041982-03-11