Familj - Johan Ersson Påfvels och Maria Margareta Jansdotter

Familjer

Gift Make Johan Ersson Påfvels ( * 1814-06-09 + 1876-06-29 )
Gift Maka Maria Margareta Jansdotter ( * 1819-08-11 + 1891-04-06 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1844-03-27      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Johanna Christina Jansdotter1845-05-131888-05-04
Johan Jansson1848-07-14
Anna Jansdotter1850-05-161899-07-20
Anders Jansson1852-03-041852-09-13
Aron Johansson Påfvels1857-08-121926-11-28
Emma Cathrina Jansdotter1862-03-311938-07-07