Familj - Anders Gustav Wedholm och Gustava Persdotter

Familjer

Gift Make Anders Gustav Wedholm ( * 1839-04-16 + 1925-02-26 )
Gift Maka Gustava Persdotter ( * 1837-06-03 + 1912-09-10 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning
Källor Notiser
Giftermål 1861-09-28    
 
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Anna Gustava Wedholm1862-01-26
Johanna Carolina Wedholm1863-05-121863-11-06
Carolina Wedholm1864-09-251864-11-14
Mathilda Wedholm1866-03-131869-11-07
Erik Gustaf Wedholm1867-05-16
Fredrika Wedholm1868-07-181869-05-31
Carl Johan Wedholm1869-11-081952-05-30
Anders August Wedholm1872-01-011952-07-05
Katarina Matilda Wedholm1873-08-021877-05-28
Per Julius Wedholm1875-04-121876-07-06
Hulda Katarina Wedholm1878-07-061964-02-29
Josef Wedholm1881-03-191882-03-29
Walder Wedholm1881-03-191947-07-23