Familj - Jan Abrahamsson Hägerman och Lisa Danielsdotter

Familjer

Gift Make Jan Abrahamsson Hägerman ( * 1806-10-23 + 1864-09-25 )
Gift Maka Lisa Danielsdotter ( * 1806-08-26 + 1851-08-29 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning
Källor Notiser
Giftermål 1826-10-27 Norrbärke f, Smedjebacken kn, Dalarnas län, Sverige  
1a
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Christina Catharina Hägerman1827-09-201828-02-26
Anna Elisabeth Hägerman1829-03-16
Pehr Abraham Hägerman1830-06-10
Stina Maja Hägerman1832-12-111833-05-20
Johan Hägerman1834-04-121834-05-03
Stina Cajsa Hägerman1837-02-131839-10-22
Jan Eric Hägerman1841-10-051847-03-01
Lars Gustaf Hägerman1846-08-141888-11-29

Källhänvisningar

  1. Norrbärke KA, Vig 1814-1852, SE/ULA/11109/E I/2
      • Sida: Bild 72