Familj - Axel Johansson och Edla Vilhelmina Sjöholm

Familjer

Gift Make Axel Johansson ( * 1880-03-16 + 1957-07-04 )
Gift Maka Edla Vilhelmina Sjöholm ( * 1883-05-19 + 1955-11-22 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1902-03-31      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Ester Eugenia Johansson1903-10-161974-02-18
Anna Amalia Johansson1905-04-201970-07-24
Ernst Eugen Johansson1907-11-231908-07-10
Ernst Yngve Johansson1909-06-301954-10-05
Frans Einar Johansson1912-02-221991-07-08
Johan Axel Filip Johansson1917-11-122011-02-04
Klas Gustav Uno Johansson1920-05-241956-03-27