Familj - August Jansson och Elna Maria Carlsdotter

Familjer

Gift Make August Jansson ( * 1862-09-06 + 1937-12-12 )
Gift Maka Elna Maria Carlsdotter ( * 1864-11-25 + 1937-11-30 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1890-12-27      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Frida Maria Jansson1891-04-261980-10-15
Signe Viktoria Jansson1892-10-021899-03-24
Sofia Elisabet Jansson1894-05-151899-03-24
Karl Axel Jansson1895-08-141946-06-03
Johan Leander Jansson1897-10-031976-10-13
Signe Viktoria Jansson1901-06-171901-06-25
Hildur Elisabet Jansson1903-10-131979-05-25
Gustaf Helmer Jansson1906-05-141991-02-24