Familj - Johan Alfred Jansson och Matilda Grufman

Familjer

Gift Make Johan Alfred Jansson ( * 1866-02-14 + 1947-02-17 )
Gift Maka Matilda Grufman ( * 1859-06-17 + 1936-06-30 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning Källor
Giftermål 1888-12-01      
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Frida Matilda Jansson1889-05-04uppskattat mellan 1907 och 1969
Elin Jansson1891-06-111956-06-12
Vilma Charlotta Jansson1894-01-211918-10-09
Karl Alfred Jansson1896-06-191919-03-11
Gustaf Ernfrid Jansson1898-11-061913-06-27
Johan Einar Jansson1900-06-291976-04-25
Stig Edvard Jansson1902-11-021978-10-11