Familj - Lars Gustaf Hägerman och Emma Kristina Jansdotter

Familjer

Gift Make Lars Gustaf Hägerman ( * 1846-08-14 + 1888-11-29 )
Gift Maka Emma Kristina Jansdotter ( * 1847-02-01 + 1934-05-06 )
   
Händelse Datum Plats Beskrivning
Källor Notiser
Giftermål 1871-02-17    
1a
  Barn
Namn Födelsedatum Dödsdatum
Lars August Hägerman1872-01-071950-03-06
Carl Gustaf Hägerman1873-05-221873-08-13
Ida Christina Hägerman1875-03-141875-11-20
Ida Kristina Hägerman1877-07-271950-10-26
Carl Axel Hägerman1880-12-231957-04-06
Hilda Maria Hägerman1887-09-231888-09-28

Källhänvisningar

  1. Norrbärke KA, Vig 1853-1880, SE/ULA/11109/E I/4
      • Sida: Bild 72